2009. március 31., kedd

Tereprendezés


Elkezdtük a tereprendezést. Öten 2,5 óra alatt letakarítottuk a placcot. Így nézett ki,mielőtt nekikezdtünk. A nejemből 1 db, belőlem pedig 2 db 5mm-es tüskét kellett kioperálni, nagy élvezet volt. Külön köszönet a droidoknak, akik nélkül nem sikerül volna befejezni még aznap.

Miután kész volt minden, két nagy kupac alakult ki a porta két végén. Az apraját elégettük, de 5 órás kemény munka után is csak az egyiket tudtuk eltüntetni (2en). A vastagját meghagytuk, jó lesz majd az később is. Szolid 15 vödör vízzel oltottam el a tüzet a végén.















A nejem is besegített a láncfűrésszel.

2009. március 23., hétfő

Bontási előkészületek, porta átíratása



Bontás előtt felmértük a terepet, mivel az volt a cél, hogy nagy részét a cserépnek, vályognak eladjuk.
Szerencsére, a rokonságban, ismerősök között mindig van olyan, aki feltöltené a telkét vályoggal, vagy faanyag kell nekik stb.
Adásvételi szerződéssel pedig igazoltam, hogy hova lett elszállítva az eladott mennyiség, amelyet a bontási hulladék elszámoló lapon is feltüntettem.

Szeméttelepen való elhelyezés pedig 3300 Ft/tonna, szállítás nélkül, ezért érdemes szétnézni, hogy kinek kell építési törmelék, stb

Látványterv, elképzelések



Valami ilyesmire gondoltunk, 130 m2 nettó alapterülettel. Hőszigetelés fal 20 cm, lábazat 15cm, födém 20-30 cm, stb.

Az egész homlokzatot nem lehet beburkolni valamilyen díszkővel, pl horváttal mert nem bírja a súlyát a szigetelés.
Megoldás lehet még a klinkerlapok alkalmazása, 1-2 cm vastagságban, ráadásul ezeket árulják táblás kiszerelésben, könnyebb mint egyesével ragasztani. A táblák hőszigeteltek, ha jól emlékszem 4-6-8 -10 cm a vastagságuk.

A fűtést fal és padlófűtéssel képzeltük el, vízteres kandallóval, így a HMV télen is biztosított, tavasszal és nyáron pedig napkollektor, ha összejön.

2009. március 22., vasárnap

Megfelelő porta keresése.....

Jelenleg a porta kiválasztásánál tartunk. Nálunk vidéken 600-800 m2es portákért 3 m Ft körül kérnek + még a bontás, mert ezeken a telkeken mindig van valamilyen építmény. A fent említett ár nem városközpont, de egy vidéki kisvárosban is elkérnek 6-7 m Ft-ot a centrumhoz közel.

Vásárlás előtt érdemes földhivatalban, valamint a műszaki osztályon után érdeklődni, hogy minden rendben van-e, tehermentes-e, összes közmű bevezetve stb, mert járt úgy ismerős, hogy a kiszemelt portán adótartozás volt, amiről a gazda ugye nem szólt....